Regionen har organiseret sine udvalg efter det kommende års arrangementer. Hoppekåring 2017 finder sted den 13. august på Vallensbæk Ridecenter og følskue 2017 finder sted d. 12. august.
Derudover arrangeres der i 2017 Egnethedstest på Vallensbæk Ridecenter.

Organisation:

Føludvalg:

Lise Steffensen, Formand
44959164 / 29448095
ivarseerup@tdcadsl.dk

Pernille Springborg
40635180
pernille@springborg.dk

Birthe Sørensen
40581757
tagegaard@gmail.com

Hanne Lund
53385420
Hannelund212690@gmail.com

Marina Fiil
40922634
mf@laigaard-partners.com

Hoppeudvalg:

Mette Rasmussen, Formand
48284733 / 23802127
mette@holstjensen.dk

Dorte Andersen
40157250
staldalmroth@hotmail.com

Helle Ringkjær
29655347
helle.ringkjaer@mail.dk


Staldgruppen:

Jannie Nichum, formand
52408668
jannienichumsuperstar@gmail.com

Peter Schrøder
20210761
Hjorthshavefliser@gmail.com

Margrethe Schmeichel
50556446
ms@dyre.dk


Sponsorgruppen:

Mogens Pedersen, Formand
27535051
mop@braatenpedersen.dk

Per Springborg
40625180
per@springborg.dk

Pressegruppen:

Camilla Andresen, Formand
28945465
candresen85@gmail.com

Christian Springborg
20665180
cs.springborg@hotmail.com

Hingsteudvalg (forbesigtigelse):

Iben Lere Kamp, formand
20103840
iben@veksebogaard.dk

Peter Schrøder
20210761
Hjorthshavefliser@gmail.com

Eva Götzsche
20304082
info@megsdressage.dk

Lotte Sohnemann
28404260
lottesohnemann@hotmail.dk

Majbritt Lissau
20238085
majbrit@stutteri-lissau.dk

Egnethedstest (ulige årstal):
Camilla Andresen
28945465
candresen85@gmail.com

Jannie Nichum, formand
52408668
jannienichumsuperstar@gmail.com

Margrethe Schmeichel
50556446
ms@dyre.dk

Ung i DV-udvalget

Christian Springborg, Formand
+4520665180
cs.springborg@hotmail.com

Samt en UNG i DV repræsentant

Tenna Schrøder Jensen


Bornholm
Bent Poulsen, Formand
T: 5647 0288 / M: 2371 6619
skovfryd@mail.dk

Flemming Koefoed
T: 5696 4395
fk@vetnet.dk